Grad goli na PGE Narodowym w barażowym meczu z Estonią

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Estonię w półfinale baraży do mistrzostw Europy 2024. Mecz zakończył się wysokim wynikiem 5:1, a bramki dla Polaków zdobywali Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski oraz Sebastian Szymański.

Spotkanie z Estonią było pierwszym meczem reprezentacji Polski w tym roku. To wydarzenie rozpoczęło jednocześnie nowy sezon wydarzeń całostadionowych na PGE Narodowym.

Biało-czerwoni od pierwszych minut napierali na bramkę rywali. W 20. minucie bardzo groźny strzał z dystansu oddał Jakub Piotrowski, ale piłka poszybowała tuż obok słupka. Chwilę później ten sam zawodnik świetnie podał futbolówkę do Przemysława Frankowskiego, a ten posłał ją do siatki Estończyków.

Przyjezdni jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację zaledwie kilka minut później, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Maksim Paskotsi. Zawodnik musiał opuścić murawę, a goście kontynuowali mecz w osłabieniu.

Do przerwy Polacy prowadzili 1:0, a już na początku drugiej połowy wynik podwyższył Piotr Zieliński. Biało-czerwoni nieustannie naciskali na bramkę Estończyków. Gola na 3:0 strzelił Jakub Piotrowski, który pokonał bramkarza rywali ładnym strzałem z dystansu.

W 74. minucie kibice na PGE Narodowym zobaczyli kolejnego gola w tym meczu. Nicola Zalewski posłał piłkę w pole karne Estonii, a ta po kontakcie z jednym z rywali wpadła do siatki. Kilka minut później wynik na 5:0 podwyższył natomiast Sebastian Szymański.

Mimo gry w przewadze, Polacy nie zachowali jednak czystego konta. W 79. minucie gry jedynego gola dla Estończyków w tym meczu strzelił Kristo Hussar. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną biało-czerwonych 5:1.

W finałowym meczu baraży reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z reprezentacją Walii.