Wakacyjne atrakcje na Narodowym

11 lipca 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Nowy, poszerzony program wycieczek przez 7 dni w tygodniu i wydłużone godziny zwiedzania. Nowe rekreacyjne możliwości – rozmieszczone wokół Stadionu Narodowego m.in.: podest taneczny, hamaki, równoważnie, kurtyny wodne czy punkt serwisowy dla rowerów, rolek i deskorolek.

Imprezy rodzinne. A także uruchomiony program konsultacji społecznych pod nazwą „Wspólny Narodowy”, dotyczących dalszych pozytywnych zmian w otoczeniu obiektu. To pokazuje, że Stadion żyje także w wakacje i ciągle zyskuje nowych sympatyków.

W wakacje wycieczki są organizowane 7 dni tygodniu (+1 dzień), przez 12 godzin dziennie, od 10 do 22 (+3 godziny). Stadion może odwiedzić 45 grup dziennie (+13). Od 16 lipca czynna też będzie nowa trasa: historyczna, na której będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: gdzie funkcjonował snobistyczny kort tenisowy? Czemu zawodnicy gości niechętnie korzystali ze swej szatni? Dlaczego na stadionie notorycznie palono gazety? A także zobaczyć m.in. unikatowe zdjęcia z budowy Stadionu Dziesięciolecia i najważniejszych imprez i wydarzeń na przestrzeni ponad półwiecza.

Dziś każdy może też zorganizować sobie rodzinną imprezę w wyjątkowej atmosferze Stadionu - piłkarsko-sportowe urodziny. Impreza, którą spółka PL.2012+ niedawno wprowadziła do oferty Stadionu trwa ok. 2,5 godziny i jest podzielona na dwie części: gry i zabawy na płycie stadionu, strefie zawodniczej i trybunie VIP, a następnie przyjęcie w Biznes Klubie. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.stadionnarodowy.org.pl/urodziny

Od dziś na Stadionie Narodowym można też korzystać z służących rekreacji instalacji artystycznych: podestu tanecznego, hamaków, równoważni, skakanek, kurtyn wodnych, ale też bardzo praktycznego przy aktywnym wypoczynku punktu serwisowego dla rowerów, rolek i deskorolek, a także darmowego naładowania baterii telefonu w recepcji wycieczek.

– Ten projekt jest innowacją w skali Europy, bo trudno jest znaleźć Stadion, który by żył tak intensywnie poza dniami wielkich wydarzeń i był tak otwarty nie tylko na gości wycieczek, ale przykładał dużą wagę do możliwości korzystania z jego otoczenia jak miejskiego parku – mówi Grzegorz Gądek ze Skweru Sportów Miejskich, odpowiedzialny za realizację projektu. – To, że warto myśleć szeroko i inwestować w parki miejskie i przestrzenie rekreacyjne potwierdzają liczne przykłady miast takich jak Nowy Jork, Madryt czy Praga. Możemy powiedzieć, że Stadion jako awangarda polskich przestrzeni publicznych dołącza do bardzo elitarnego grona miejsc.

Pomysł na realizację przestrzeni rekreacyjnej wokół Stadionu Narodowego zrodził się w trakcie konsultacji społecznych i warsztatów architektonicznych przeprowadzonych w kwietniu br. przez PL.2012+ wspólnie ze Skwerem Sportów Miejskich, Projektem Społecznym 2012, Think Tank for Sport, BudCud, Centralą designers’ Task Force, KAPS Architekci, MOKO Architects i Parkour United.

– Teraz przyszedł czas na kontynuację konsultacji w projekcie pod nazwą „Wspólny Narodowy”. Realizowany jest on w ramach partnerstwa trzech podmiotów: Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, spółki PL.2012+ (operator Stadionu Narodowego od 1.01.2013 r.) oraz Projektu Społecznego 2012 (Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego) – mówi Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej. – Zapraszamy organizacje pozarządowe z Pragi-Północ, Pragi-Południe i Śródmieścia do wzięcia udziału w konkursie. Zwycięskie organizacje przejdą szkolenie, dostaną granty i będą mogły wspólnie ze Stadionem Narodowym przeprowadzić konsultacje społeczne na temat zagospodarowania otaczającego go terenu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 lipca 2013 r. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/wspolny-narodowy oraz na Facebooku: facebook.com/WspolnyNarodowy. Projekt finansuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).




Artykuły polecane

23 marca 2014
Aktywna wiosna na Narodowym

Treningi fitness, warsztaty longboardowe, rolkarskie, badminton, disc golf, speed paintball - to tylko część atrakcji, z których można było skorzystać w weekend otwierający projekt Wiosenny Narodowy

20 marca 2014
Wiosenny Narodowy budzi Warszawę

Wielkie warsztaty fitness na płycie stadionu! Do tego speed paintball, dmuchana ścianka wspinaczkowa, warsztaty rolkarskie i inne atrakcje już od 22 marca na Stadionie Narodowym.

25 lutego 2014
Targi Rodzinne na Narodowym

Targi Rodzinne to sposób na aktywny, rodzinny, niesamowity weekend wypełniony niezwykłą atmosferą. Zapraszamy na Stadion Narodowy już 15 i 16 marca 2014 r.