*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Weekend był prawdziwym świętem biegaczy! W ramach Orlen Warsaw Marathon odbyły się trzy biegi: Charytatywny Marszobieg na dystansie 4,6 km, bieg na 10 km oraz maraton. We wszystkich biegach udział wzięło łącznie 31 688 osób

Maraton wygrał Etiopczyk Tadese Tola, któy cały dystans pokonał w czasie 02:06:55. Jest to rekordowy czas pokonania królewskiego dystansu w Polsce. Mistrzem Polski mężczyzn został Henryk Szost, który na mecie pojawił się dokładnie dwie minuty później. Najszybszą kobietą okazała się Bizuayehu Ehile z Etiopii, uzyskując czas 02:30:30.

- Trzymałem się zakładanego tempa biegu od samego początku. Trasa była bardzo dobra i sprzyjała uzyskaniu dobrych wyników. Tadese Tola uzyskał najlepszy czas w historii na polskiej ziemi. Mój dzisiejszy wynik jest również rekordowy, jeżeli chodzi o starty Polaków w polskich maratonach. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy w Zurychu - powiedział Henryk Szost, nowy Mistrz Polski w maratonie i trzeci zawodnik drugiej edycji ORLEN Warsaw Marathon.

Nie mniej emocjonująca była rywalizacja w biegu na 10 km. Najszybszym mężczyzną na tym dystansie i zdobywcą Pucharu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego został Martin Mukule z Kenii (29:03), a najszybszą kobietą Svetlana Kudelicz z Białorusi (32:43). Satysfakcji z wyników nie kryli również znani sportowcy: Adam Kszczot pokonał dystans 10 km w czasie 32:51.

- Bardzo się cieszę, że podczas Narodowego Święta Biegania byliśmy świadkami tak zaciętej rywalizacji na trasach wszystkich biegów. Zwycięzcom maratonu i biegu na 10 km oraz wszystkim pozostałym biegaczom, którzy tak licznie stanęli na starcie, gratuluję wspaniałych wyników - powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Frekwencyjnym sukcesem okazał się także Charytatywny Marszobieg 4,6 km „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię”, na który zapisy zostały wyczerpane już tydzień przed startem.  Współorganizatorami marszobiegu, w którym stanęli obok siebie pełno- i niepełnosprawni biegacze, były Fundacje „Świat na TAK” oraz ORLEN - Dar Serca.

Kolejna edycja Narodowego Święta Biegania już 26 kwietnia 2015 r.

Artykuły polecane

08 stycznia 2015
OWM: Pierwsze treningi 2015 roku

Nowy rok przywitał biegaczy trenujących do ORLEN Warsaw Marathon porywistym wiatrem i zmienną pogodą. Na szczęście warunki atmosferyczne nie złamały motywacji zawodników i frekwencja dopisała po raz kolejny we wszystkich ośmiu miastach – wspólnie biegało już 500 osób!

11 kwietnia 2014
Święto biegania na Narodowym!

42,195 km i kilkadziesiąt tysięcy biegaczy na ulicach stolicy. Już w niedzielę sprzed Stadionu Narodowego wyruszy drugi ORLEN Warsaw Marathon.

Orlen Warsaw Marathon - informator dla biegaczy, kibiców i mieszkańców

W weekend 12-13 kwietnia 2014 roku odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Poniżej szczegółowy harmonogram imprezy, informacje dotyczące zamknięcia ulic oraz plany dróg dojścia na Stadion Narodowy w dniach imprezy.